kamień elewacyjny
kamień ogrodowy
kopalnia kamienia
płyty szlifowane
kamień ozdobny
kamień ozdobny do ogrodu
płyty kamienne szlifowane
kamień na wzmocnienie skarp
płytki na ściany domu
elewacje z płytek rustykalnych

Oferujemy naturalny materiał skalny o różnych zastosowaniach. Dostarczane przez nas bryły ogrodowe w różnych rozmiarach wykorzystywane są głównie jako element dekoracyjny, ale i materiał budowlany, z którego stworzyć można na przykład altankę albo całą ścianę nośną budynku.

Kamień ogrodowy z piaskowca – do czego się przydaje?

Piaskowiec obtaczany określany potocznie jako francuz znajduje wiele zastosowań w swobodnej aranżacji ogrodów oraz budowie murowanych ścian budynków. Przez swój elegancki wygląd surowiec ten jest w ostatnich latach coraz częściej wybieranym materiałem do budowy ogrodzeń, ogródków skalnych, murków, grilli, altan czy kaskad wodnych.

Każdy człowiek stara się dbać o aranżację swojego mieszkania, ponieważ jego charakter wpływa na samopoczucie przebywających wewnątrz osób. Jest to dość oczywisty mechanizm – w im przyjemniejszej przestrzeni się przebywa, co odnosi się do całej jego estetyki, tym zwykle lepszy ma się nastrój. Mieszkając w domu, do którego przynależy choćby niewielki fragment działki, warto zadbać również o nią. Obtaczany kamień ogrodowy to materiał, który sprawdza się przy budowie koniecznych elementów takich jak ogrodzenie, jednak daje on także pewną swobodę aranżacyjną, gdy tworzy się z niego piękne skalne konstrukcje, takie jak wodne kaskady.

Zalety naturalnego piaskowca obtaczanego w ogrodzie i ścianach murowanych

Naturalny kamień z piaskowca obtaczanego cechuje się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. To wybór na lata, który niezależnie od zastosowania nie zmieni swojego wyglądu mimo upływu czasu. Nie bez powodu jest to również kamień murowy, z którego dopuszcza się budowanie ścian nośnych budynków. Zapewnia on stworzenie stabilnej, trwałej i bezpiecznej konstrukcji, która dodatkowo wyróżniać się będzie swoim nietypowym wyglądem.

Jako kamień murowy, piaskowiec obtaczany francuz doceniany jest również za swoje właściwości izolacyjne. Podczas zimnych miesięcy wykończone nim pomieszczenia bardzo wolno będą tracić swoją temperaturę, natomiast latem do środka nie dostanie się zbyt wiele wilgoci, która może powodować rozwój grzybów i pleśni.

kopalnia i zakład kamieniarski

Grabowie 3

97-525 Wielgomłyny, woj. łódzkie

NIP: 7721299429

+48 44 788 32 33

+48 604 581 097

poczta elektroniczna

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.